Kuroshitsuji

13. července 2010 v 22:28 | Terikami |  Anime (pozn.: nedostatečné přispívání. Viděla sem toho mnohem víc xD)
Mám jeden takový zlozvyk*. Ve chvíli, kdy skouknu jedinou epizodu nějakýho anime, začnu si v hlavě připravovat, co o něm napíšu na blog. Nepřipadá vám to trošku zkreslený? Názor se přece utváří delší dobu, že? ... no právě. Čtete tu lbog holky, která je se vším až moc rychle hotová. A jak to PROBOHA souvisí s Kuroshitsuji? Brzy pochopíte ~_^

Protože Kuroshitsuji (který dál označovat jeho zkratkou KST, jinak bych se zbláznila xD) rozhodně nemůžete posuzovat podle první epizody, jak si tu někdo zkusil. Schválně na začátek článku napíšu to, co se chystám napsat od začátku, a až potom něco, co se toho anime opravdu týká. Protože tentokrá jsem se při první epizodě trošku přehmátla...A začnu - přesně podle plánu - trošku mimo. Začnu pár řádky o věci, které se říká FANSERVICE. Protože pro mě to byla uplná novinka, takže ti, co si teď těžce povzdechli a nasadili tupej výraz, prosím přeskočte následující odstavec ;-D. To bude pro nováčky. 

Zobrazit obrázek v plné velikosti
Začalo to už docela dávno. Nějaký týpky při tvorbě anime napadlo, že když do něj přidají scénky, které sice nesouvisí se scénářem, ale zato budou plné děvčátek v bikinách, hned se na to budou kluci dívat radši. A vyšlo jim to. Na něčem podobným je postavený ecchi ^_~. A když to funguje na kluky, tak proč ne na holky? Jenže ty obvykle nenalákáte na prsatý velkoočka, že. Takže... hm, po čem holky čím dál víc letí? ? ? No jasně - SHOUNEN-AI! A je to!
Kuroshitsuji se veze na nové vlně anime, která se hemží hezkými bishíky a roztomilými chlapečky, kteří jsou vystavováni více čí méně přihřátým útrapám. Tím pádem jsou v KST scénky, za které by se průměrný shounen-ai rozhodně nemuselo stydět ! Od lehčích náznaků přes holčičí oblečky až po PROSLULOU, HODNĚ PROSLULOU scénu "Navlékání korzetu".O fanservicu jsem si zezačátku nemyslela moc hezký věci ("Když už to vypadá jako BL, ať to JE BL!!!"), ale po jedný hodně šťavnatý scénce doplněný vodotryskem a italskou operou *kýčí se ona vyhýbá táááákovým obloukem ;-D* jsem se na to vykašlala. FANSERVICE WA GO, GO!!! xD


A o čem to lehce fanservisní anime vlastně je? Pro Evropany hodně starý námět: týpek je blbej a upíše se zlu krví, chvíli se má super a pak je po něm a neštěkne po něm ani pekelnej pes.

Ale tentokrát je to takové mnohostrannější.

Ten týpek tentokrát věděl, do čeho jde, a měl jasný cíl. Jmenoval se Ciel a byl to potomek rodu Phantomhivů.
A zástupce zla tentokrát nebyl chlupatec rohatec a kamizolkou a kopýtkem (uuuuuuuf xD), ale moc hezky nakreslený bishounen jménem Sebastian (fakt by bylo lehký nechat se oklamat hezkým xichtem ;-D. Ale když se kouknete, jak se vždycky culí, dojde vám, že není zrovna svatej. Z toho jeho úsměvu mě mrazí o__O).
Spolu s armádou zdánlivě neschopným sluhů se protloukají viktoriánskou anglií, tu a tam pomůžou Scotland Yardu s vyřešením nějaké záhady (tím se příběh částečně žánrově dostává mezi detektivky) a postupně se dopracovávají k důvodu, proč si vlastně Ciel (mimochodem, nevím, jeslti je to anglický jméno, asi jo, ale hodně mi vrtalo hlavou, jak se to čte. jeslti je anglický, tak asi [siel], Japonci to říkali [šieru] ;-D) Sebbyho "objednal".


Zpočátku jsem se chystala napsat, že v KST je šíleně moc sympatických charakterů. Ať už jde o sluhy (chlípná maidka, světáckej kuchař, k sežrání sladkej klučina se sponečkama a bestovní senilní drahoušek pan Tanaka ;-D) nebo i o spoustu záporáků (to máme lehce nekrofilního Undertakera, dále čínskýho děvkaře, nepřekonatelnýho úchyláka na všechno, tedy Grella Suttcliffa ♥ ^^ xD, ....) . Všichni jsou tak milí, že je nemůžete nemít rádi... Jenže s koncem se to nepříjemně mění -_-. A vzníká spousta charakterů kdesi na hranici mezi hodnými a zlými... A postavy, které jsem půdovně měla ráda ze všech nejmíň, tedy ty dvě hlavní (nic proti, ale Ciel mi připadal jako nechutný hororový děcko - takový to "pojď si hrát" se sekyrou v ruce - a Sebby jako zbishíkovatělej Snape, který si KONEČNĚ umyl vlasy ;-D) se najednou začaly stávat tak nějak...jinými...
Vypadá to jako super odlehčená komedie... jenže není... a já jsem to věděla, jen jsem pořád doufala, že se ta komedická idylka udrží co nejdýl. Jenže to byly pořád srandičky, pairingy, a pak... už najednou ne.

Věděla jsem, že tady nebude happyend =/. Ale stejně jsem to dokoukala, a jsem ráda. Sranda je, že se mi to sešlo se sledováním Chobits (zajímavá patlačka ;-D). tam byl hlavním hrdinou Hideki, který měl na lidi štěstí. Šílený štěstí. O tom to bylo. Zato Ciel to měl přesně naopak. Všeci jeho blízcí byli v trapu a on k sobě nepustil nikoho, kdo by mu upřímně poradil ("Co to děláš, blbečku?! Vzchop se! Obětováváš všechno pro nic! Tak se vzpamatuj, to přece nejsi ty!") nebo mu pomohl ("Takové věci člověk nemůže snášel sám...") nebo trochu povzbudil ("Čááu, ty zakrslej modrookej kunďáku!! Přestaň chvilku hrát šachy a pojď si zablbnout!**") ... Bylo mi ho docela líto. Dost líto. Ale utěšila jsem se tím, že to tak chtěl. Věděl, co dělá.

Zobrazit obrázek v plné velikosti

KST je novinka, takže nakreslený je to hezky. Fakt pěkně, moc se mi líbí ^__^ nic moc novýho, ale dobře udělaný. Soundtrack je vybraný tak, že k tomu dobře hodí. Změna endingu z veselýho americkýho I'M ALIVE na ponurou Lacrimosu jenom vystihuje podstatu věci. Opening je stejný, moc mě nechytl, ale hodí se k tomu. Stejně tak jako většina soundtracku. Víc mě oslovila právě akorát ta opera a potom takový hrozně pěkný písničky indickýho rázu, který se objevily a zmizely spolu s princem Somou a Agnim (další super postavy ^^) . Zbytek je pěkný, ale kapku nuda.

Co nakonec? Tento červenec se rozběhla druhá řada. Jiný příběh, jiné postavy, atd. První řada se mi líbila, ale zas tak moc svoji nechuť ke smutným koncům nepřekonávám a démoničtí bishíci co koketujou se svymi pány mě zas tak neberou (ani ti noví nejsou tak hezcí xD. Žádnej khunďák xD.)
Takže, když sem NE-happyending překousla i já, zvládnete to taky. Je to poutavá věc ^^.

Sebastian wa akuma de shitsuji desu kara ^_~. Lal

*fajn, mám těch zlozvyků trochu víc, ale ty se toho teď netýkají xD

** omlouvám se xD. Já se tomu chlámu celej den xD. Dokonce sem byla tak mrtvá, že sem na kousek papíru napsala fixou CIEL = KUNĎÁK *ROFL* *ROFL* a pověsila si to doprostřed nástenky xD. Nevím proč, ale takový facebookovský označení a Ciel... prostě se chlámu celej den xD. Ale on je hezkej... xD Jsem letos útočila na roztomilý šesťáčky, celkem by mezi ně zapadl. Až na to, že vypadá starší ^^. 


A ten fanservice je nejlepší ;-D 
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mishiro Hara Mishiro Hara | Web | 17. července 2010 v 10:35 | Reagovat

Dostala mě to tvoje označení, že Sebby je zbishikovatělej Snape, protože v poslední době jsem nakrátko znovu propadla Hříchům Severuse Snapea, a samozřejmě moje fantazie pracovala i mimo compl, jenže jsem se najednou přistihla, že místo "Severusi" říkám "Sebastiane"... xD
Mimochodem, viděla si už první díl další řady? Hrozně by mě zajímal tvůj názor na toho zkur-, e pardon, chtěla jsem říct zasr-, sakra, prostě na toho deb- *kašli, kašli* Trancyho.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama