Rozen Maiden -panenky (aneb seznamka ;-D)

8. prosince 2009 v 13:31 | Terikami |  Kecy o anime postavičkách
I v rámci ankety o "Nej Rozen Maiden" budeme psát tento článek... seznamka, to mě baví =D. lal


Takže, začneme v pořadí tak, jak se objevovaly v anime.

SHINKU

Je taková vůdkyně Rozen Maiden. těch, které spolu s ní bydlí u Jun-a. Je rozumná, zodpovědná, hodně si čte (i v němčině ;-D rozen maiden jsou vůbec němčinou prolezlý o_O) a zbožňuje (jako asi všechny panenky) detektiva KunKuna, postavičku z loutkového televizního seriálu pro malý děcka =D (na prvním obrázku tohoto článku KunKun-a objímá). Je dost konzervativní a panovačná.

Citace: "Je zvykem, že se o páté hodině pije černý čaj... June, připrav černý čaj." (*prohlášeno tónem "je samozřejmé že mě poslechneš, jasné?!"* xD)

Ale přesto je citlívá.. a má Juna moc ráda, myslím ^__^. K ostatním panenkám žijícím u Juna se chová ke všem stejně odměřeně (snad jediná výjimka je, jak se pokouší převychovat Hinu xD), ale když potřebují pomoc, nikdy je nezklame. Má sílu vyvolat růžové okvětní plátky, se kterými pak může provádět skoro co chce, takže můžou být např. ostré jako šipky, můžou někomu zakrýt výhled, a tak.

K Alice Game* se staví zpočátku jako ke svému úkolu ("Proto tady jsme, nemůžeme se jí vyhýbat..."), ale v určitém důležitém momentu si to napůl rozmyslí.. nechce se jí bojovat. Ale Alicí by se klidně stala. Ona se na to hodí xD.

HINAICHIGO

Aneb zkráceně Hina. Vypadá roztomile, že?! ♥ Je vyloženě jako malý dítě. Naivní, ráda si kreslí, hraje si, po spoustě lidí se opičí, často se vzteká že něco nechce (obvykle nechce něco sníst. Nejradši má na jídlo jahodový koláčky, kterým říká unyuu), atd. I když podle vlastního tvrzení ke konci řady trochu dospěje. Říkala, že se tak cítí =D. Věčně se háda se Suiseiseki (která ji hrozně ráda provokuje), a taky si hraje s Kanariou. V první řadě se stane "služkou" Shinku, ale vždycky když má něco na její rozkaz udělat, začne fňukat a protestuje. Shinku ji pak k ničemu ani moc nenutí...
Hina má ve jméně slovíčko ICHIGO, což souvisí s tím, že 1) má jahody hrozně ráda, 2) má schopnost vyvolat šlahouny jahody a tím třeba spoutat nepřítele. Ale protože je malá, tak má její schopnost problémy s účinností... někdy jí to vyjde, někdy ne.
Alice Game ji nezajímá, nechce se jí do ní. A nakonec se jí vlastně shodou náhod ani neúčastní. Hm =) xD.

SUISEISEKI
Tato panenka má brutální povahu, fakt. xD Zetačátku jsem ji NESNÁÁÁŠELA, ale v druhé řadě se vybarvila pěkně ^_^.

Na první dojem působí bojácně a stydlivě. A ona taková svým způsobem je. Je ustrašená. Ale zároveň je hrozně škodolibá a často lidi kolem sebe provokuje, a pak s nevinným bojácným výrazem vybruslí. Právě takto hrozně často popichje Hinu. Hina jí všechno sežere a pak je k smrti vyděšená třeba historkou o tom, jak poštovní schránka žere lidi, a tak podobně (lol xD). V tomto se Suiseiseki vyžívá. Na druhou stranu má hrozně moc ráda svoji sestru (Souseiseki), a v Träumend řadě často prohlašuje, že ji chce chránit.
Má zahradnické schopnosti =D. Vyvolá takovou svoji zalévací konev, a buď pomáhá kytičkám, nebo splachuje nepřítele... univerzální použití =D.

Ráda by, aby žádná Alice Game neexistovala. Nechce bojovat, a už vůbec ne se svou sestrou. (Má ji fakt ráda. Až sem se místy začinala bát, aby z toho nevzniklo shoujo-ai!! xD ale klídek, nic takovýho xD)

Citace: na knec snad každý věty dává sponu DESU (něco jako "být", "být někým, něčím"). všechno DESU. Pořád DESU. Desudesudesudesudesu xD.

SOUSEISEKI

sestřička Suisei. Všimněte si, jaké mají obě dvě očička ;-D.
Povahově se ale (dle máho názoru ;-D) dost podobá Shinku. Není tak upjatá, ale je taky spíš uzavřená, taková introvertka =D. Spolu se sestrou nebydlí přímo u Juna, ale u jedněch starých lidí, kterým pomáhají (např. Suisei vaří dědečkův oblíbenej čaj =D). Přesto jsou u Juna každej den =D. Má velitelské schopnosti, stejně jako Shinku bere, že některé věci prostě být musí. Což vystihuje i její postoj k Alice Game. Ve snu vidí tatínka, jak pláče, a kvůli tomu se rozhodne bojovat o Rosa Mystica s Barasuishou.
Jako zbraň má takové obří nůžky, které jsou dost dobré k obraně. (přijdou mi trochu nezajímavé.. žádné ohnivé stopy, žádná šílená záře, prostě veliký nůžky ;-D). Kromě Shunku a Suiseiseki se s nikým moc nebaví. Intovertka, no =D.

Citace: Spíš pro ty, co mají aspoň trošku přehled o japonštině: Souseiseki, když mluví o sobě, tak, přesto že je holka, používá výraz Boku , určený spíš klukům (ono totiž slovíčko Boku může znamenat i strom o_O xD). beru to jako dobrý znamení, že když se používá děvčaty Boku, může se používat i moje oblíbený Ore!!! =D lol

SUIGINTOU

Velmi stylová panenka, myslím =D.
Ona se pořád směje... Problém je, že škodolibě.
(Teď bude následovat hodně "je". Omlouvám se!! =D učitelka češtiny by mě zabila =P)
Je trošku "zlá". Je odhodlaná stát se Alicí, a všechno ostatní je jí ukradený. Je do Tatínka-Rozena tak trochu zamilovaná, řekla bych =D. V anime nejsou moc ukázané její citlivější stránky, ale samozřejmě existují ;-D. Je tajemná. Snaží s působit ocelově a cynicky, jako že se prostě jen škaredě baví... a pravda, že se jí to daří.
Všimněte si jejích křidýlek. Ostatní panenky je nemají. Skrývá se v nich její síla. S černým peřím si můžete podobně jako s růžovými lístky Shinku dělat co chcete... Dokáží být pěkně nezezpečný xD.
Suigintou nesnáší Shinku, a dočasně se spřáhne s Barasuishou. Má svoje Medium **, dost podivínskou ženušku ležící na nemocničním lůžku...nevím to jistě, ale mám dojem, že to byla psychiatre O_O.

KANARIA
(ne nevim proč je tam ten pták... možná jako že Kanaria, tak Kanár xD. Joo to dává smysl. Jinak je tam prasáckou hiraganou napsaný "Kanaria".. to jen tak že to umi mpřečíst ;-D)

Sama si říká "nejchytřejší panenka Rozen Maiden". No, podle mě moc chytrosti nepobrala xD. je hrozně podezíravá a trpí lehkým stihomamem. Bydlí u takové bláznivé ženské, která ji zbožňuje, a životním cílem tý magorky je mít doma všechyn panenky Rozen Maiden, aby je mohla pořád dokola převlíkat....
Kanaria hraje důležitou, pořád se svěřuje "Pizzicato-vi" (to je taková zářivá kulička světla, má ji každá panenka a nějak souvisí s Rosa Mystica ... ale žádná panenka jí neříká Pizzicato xD. I když, pokud si to dobře pamatuju, Shinku má "Holy"), a snaží se působit mazaným dojmem xD.
Jako zbraň má housle, které naprosto příšerně skřípou a řvou, což ochromuje nepřítele xD. Nejlepší je, jak na ně vždycky hraje s takovým výrazem soustředěné umělkyně, a pak z nich vyjdou takový zvuky xD. Alice Game se chce účastnit, ale je hrozně ufňukaná a nedokáže pořádně bojovat... prostě na to nemá =/. Rozumí si s Hinou... a tím to asi tak končí xD.

BARASUISHOU

Mě se hrozně líbí, jak vypadá, má fakt styl... ale tím to končí =/.

U této panenky nebyly ukázány vůbec žádné kladné vlastnosti, byla jednoduše skrznaskrz zlá. Stejně jako Suigintou se rozhodla stát Alicí a za tím si stála, ale narozdíl od všech ostatních nehrála podle pravidel, měla na své straně... to je jedno ;-D. Působí jako krutá, chladná a nemilosrdná. Proti ní je Suigintou sympaťačka ;-D.
Má sílu takových fialových krystalů... ty umí být taky pěkně nebezpečný o_O. Sám Rozen ji považuje za svoje nejlepší dílo... fuj. Je to potvora xD.

Ok, kdybych nebyla doma, tak by se mi nidky nechtělo psát TAK dlouho TAKOVEJ článek... ale sem ráda že sem to zmákla.... ^__^ opět to asi nebudemít žádný komentáře ale... no co se dá dělat. Mějte se, já jdu nejspíš sledovat Chobits. Lal

Terikaaaa ^__^


* Alice Game: Alice je fiktivní, neexistující děvče, žijící uvnitř Rozena, výrobce panenek Rozen Maiden. Žádná panenka, kterou Rozen vyrobil, ovšem nikdy Alicí být nemohla. Účelem "hry" je sebrat sílu "Rosa Mystica" všem ostatnm panenkám. Tu, která dokáže posbírat všechny, Rozen předělá na Alici. (ostatní panenky se pak již nikdy neprobudí k životu)


** Medium - to jsem ještě nevysvětlovala. Medium je člověk, ze kterého panenka vysává energii, aby měla dost síly na svoje "kouzla". Ten člověk samozřejmě musí souhlasit s tím , že se stane Mediem. Jun je medium Shinku už od první epizody první řady =D. Jenom Shinku mu firt říká sluha ;-D ^__^.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Abigail Abigail | Web | 8. prosince 2009 v 15:33 | Reagovat

Hmm... Teraz na to pozerám a je to supeeer :D

2 Petrellis Petrellis | 8. prosince 2009 v 16:45 | Reagovat

hmmm...panenky...?_?

3 Katy Katy | 9. prosince 2009 v 15:45 | Reagovat

přečetla jsem to celý *borkaa* :D a hlasovala pro tu Barašuši :D:D

4 kilari-san kilari-san | E-mail | Web | 12. března 2011 v 18:46 | Reagovat

já myslím,že ta hra ,,něco Alice´´je brutální!,,Ostatní panenky se  pak již nikdy neprobudí k životu´´Tooo jeee bruuutaaalniii!!!(mimochodem...která panenka se nakonec stane tou Alicí????????

5 swiss replica patek philippe swiss replica patek philippe | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 10:24 | Reagovat

Hi, I recently came accross your blog and started reading alongyour articles. I thought I want to leave my first comment. I dont know what to say except that I have enjoyed reading the postings. Nice blog. I will keep visiting this blog very often.
http://www.palewatches.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama