Srpen 2009

WAKARINAI

31. srpna 2009 v 19:30 | Rikami

Nevím, co je to škola.


Někdo mě zhypnotizoval, abych na všechno okolo NĚČEHO zapomněla... a všichni mluví o nějaký škole... a já nevím co to je... a oni mi to nesmí prozradit, bo jinak by je ten hypnotizér zaklel!!Ale myslím si, že to OKNO v paměti se té školy možná nějak týkat bude.... možná. Prostě nerozumím, nevím, nechápu....

Všechno si vybavím, až když se 1. září ráno probudím, do té doby ne, přijde to během spánku...... do té doby nevím a nechápu vůbec nic....


--- Toto všem opakuju asi celej týden xD. Co myslíte???


Terikami xD


pS: Já fakticky nevím..... ale mám z toho BLBEJ pocit... a to jako fakt...... xD lal


ŠŠ - Škodolibá škola (po roce přichází druhá část)

29. srpna 2009 v 21:28 | Terikami
Před rokem jsem napsala stejnojmenný článek (bez závorky) o tom, jak je škola strašná.

Letos je to jinak, já a škola... tvrdím že nechci aby byla, a nechci, ale... nedokážu to vysvětlit, nějak... je to složitější....

Nechápu se xD.

Tak o tom přestanu žvanit. Všehcno půjde. Je na mě abych si školní rok udělala kawaii, ne?? ^^

Takže VÁM přeju:

Ať se naplí vaše očekávání dobrých věcí, ať si užijete, co se užít dá, ať máte vždycky v kapse trochu vtipu určenýho pro přežití, a ať se vám to všechno nakonec vlastně líbí...... a na ty hnusný věci kašlejte!!! ^_^ fakticky se na ně vys*rte, nebo z nich udělejte věci pěkný!! ^^ protože všechno má svůj důvod a nikdo vám nikdy nedosvědčí, že by se nějaké přání nedalo splnit. Vždycky to jde. VŽDYCKY.

Ok, a mějte se kawaaaaaaaaaii!! ^^ (a těšte se na článek o prvním horrrrrrrorrrrrrrovým dnu kšoly xD. Pokud nepřídu ještě dřív s něčím "lepším")

LááááááááLiHOoooooooooooooo!!!!!

Terikaaaaami ^^

A_JE_TO_TADY

29. srpna 2009 v 21:11 | Rikami |  Messeeji ^_^
Noo....novej design.... doufám že dopadne OK....OK!!!! o_O


Terikami

...(po 1 minutě xD... nakonec sem nemusela měnit upe všechno. takže to bolo rychlý ^^)

no a je to...... nechala sem se inspirovat tím odporným na Š co přichází... už měříme jen hodiny... fuuuuuu o_O.
A taky se podepsala moje oblíbená Spicy Marmelade (kam až jsme se dostali od 1 songu, že xD)
....no...... takže...... líbí?? oOo doufáááááám

Terikami

Atarashii DESIGN wo miru...

29. srpna 2009 v 19:10 | Terikami |  Messeeji ^_^
Přátelé ...a pochlebníci: *

*(xD záchvaaaat xD jinak nic proti nejsem tak velkej blogař na to, abych měla pochlebníky xD. Vždycky to říká titi/chichi a je to strašně nakažlivý xD hyo)

Tak tedy:

Vidím to tady na novej design (!!tato věta vysvětluje název článku!! Ale nemyslte si že umím japonsky - sice něco smatlám, a smatlám to třeba i dobře, ale kdybych měla nějakou dělší větu přeložit... o_O radši ne)

Už mám určitej nápad...no, uvidíme jak bude spolupracovat strejda Google a patron PhortoFiltre xD. Takže to bude zajímavý. Zatím se tu mějte kráásněěěě!!! ^^

Rikami

PS: poznámka o japonštině. Narazila sem na strašně pěkný slovíčko - sloveso KAORU (zdvořitel tvar KAORIMASU, je to U-sloveso ;-D).Znamená to "sladce vonět" a našla sem to pomocí Wakanu a Afterdarku, kde se tak jmenoval jeden ženskej charakter. A "vůně" by se měla říct "kaori". Není to hezkíí??? ^^ lal

Junjou Romantica

28. srpna 2009 v 12:00 | Terikami |  Anime (pozn.: nedostatečné přispívání. Viděla sem toho mnohem víc xD)
Nebudu se nijak extra rozepisovat... je to totiž shounen-ai/yaoi, a podle toho už si každej udělá obrázek sám. Ale právě jsem ho dokoukala, a tak sdělím dojmy.
Protože ono přes všechny svý chyby jako anime není špatný... xD

PS.: Nejlepší je zákeřnej úchylák Usagi-san* xD. Já ho žeru xD. Z tohoto aniem podel mě asi nejlepší charakter... je s ním sranda xD. I když je 10000000000% teplouš... xD

Rozen Maiden

26. srpna 2009 v 21:11 | Terikami |  Anime (pozn.: nedostatečné přispívání. Viděla sem toho mnohem víc xD)
Krásný cosplaye na letošním AnimeFestu a chytlavej opening - jen to mi stačilo k tomu, abych Rozen Maiden skoukla. A líbilo se mi, zatím jsem dokoukala jen tu první řadu, ale asi mi to tak načas stačí. Bylo to hezkííí ^^.


Co právě WATASHI dělá.....

25. srpna 2009 v 18:54 | Rikami |  Ego
Jop, nemusíte to číst. Ono to finálně nezajímá ani mě ;-D. Ale pokud chcete...


KIYAAAA ♥♥♥♥ KINYA WO AISURUU!!! (aisuRE!!!... xD masochista)

24. srpna 2009 v 21:05 | Rikami |  Hudba - interpreti
(pozn.: občas o sobě mluvím jako o "watashi", ve třetí osobě. watashi znamená japonsky já. Mám to jako takovej zlozvyk ;-D)

KYAAAAAAAA WATASHI ZJISTILA ŽE WATASHI KINYU KOTANI ZBOOOOOŽŇUUUUUJEEE!!!!!! ♥♥ FAKT, POŠAHANÁ WATASHI JE POBLÁZNĚNÁ DO POŠAHA CO SE MENUJE KINYA KOTANI!!!! JE ÚŽASNEJ *slzy v očích ;___; *♥ )


♥ *watashi je magor, a ona to watashi ví xD. watashi baví říkat watashi watashi xD)

^___________^ nejlepší je to jeho... no... aspoň sem se to naučila anglicky: SIGH - (vzdychat, povzdech, .............................. ***************** xD ) v jednom songu z Gravi-OST (ti co Gravi znají to pochopěj, a zbytek ať radši zůstane neposkvrněn ;-D)

raaarihoooo o yasumi SIGH nasaiii xD (blbost xD)

PC de, ichi

23. srpna 2009 v 22:56 | Rikami |  Moje obrázky
Dakara - toto je moje první čistě počítačová manga prácička. Nejlepší na tom je, že s věcma, který mám na papíře hotový za pár minut, sem se s*ala půlku večera xD.
Ale jsem na to docela hrdá... myslím že se mi povedla.

Dodatek - ten kopírační symbol je tam tak pro jistotu ;-D. Snažila sem se o vtipnost (hahahahaaa =/). No ale vyplývá z toho, že vy to NEBUDETE KOPÍROVAT, ŽE NE?!!!!!!!!!! jako fakt, zákaz kopírování (možná jen se zdrojem a povolením).
Nejsem tak namyšlená, abych si myslela, že to všichni začnou kopčit jak šílený, nebojte. Je to jen ... preventivní ;-D. Bo watasi se fakt líbí ^______^ oishii.

Takže --- todle dělám na počítači asi od 20:15... až doteď. ^^

hehm... ^^ je to dobrej start, ne?? Hlavně mám radost z toho, že přece jenom nejsem vázaná na tužku a papír. Dokážu vytvářet i čistý počítačový záležitosti, a to je pokrok!!!

^___^ kiyaa jedenáct xD. Koho by to napadlo... ^^ mě ne.

O YASUMI NASAI!!!! ^^


Terikami ♥

taká ***vina, ale když sem si s ní dala "práci"...

23. srpna 2009 v 13:30 | Terikami |  Gravi - ostatní blbosti
a ještě na začátek, zjistila sem strašně kawaii věc ^^. Jak vidíte, používám přezdívku TERIKAMI, občas RIKAMI, dříve TERIKA. Mám holt ráda komolení jmen no xD. A v japonštině slovíčko TERI znamená SLUNEČNÍ ZÁŘE!!! (teda, ono to znamená víc věcí, ale toto je nejlepší xD) HEZKÝ NE??? ^^ hrozně se mi to líbí (sugoi ^^), napsala sem si to do mýho sešitku japonštiny (fakt-ho-mám-nekecám *ťuk ťuk na čelo*) , a sem ráda že mám takovou utsukushii (*hezkou) přezdívku ^^. KYAAA miluju japonštinu ^____^.

A teď k věci - včera jsem se POKOUŠELA (POKOUŠELA) udělat novej design blogu. Mě se ten momentální líbí (heheh, MOC líbí xD), ale chce to z¨měnu. A možná ten nápad ani nebyl špatnej, ale...no.... kdybych včas neskončila, tak to bude vypadat jako BMP dort s průhlednýma nekonečnýma vrstvama (takže vlastně žádnej dort, cibule =P xD).

To co mi vzniklo dávám sem. Taková blbost. Jo, a odpusťe mi DOST pravděpodobný chyby v angličtině (a to sem to původně chtěla psát japonsky... hehe...ehehheeee, to bych si dala takto se ponížit xD). Snažila sem se.

POZNÁMKA: VYKAŠLETE SE NA TEN ČLÁNEK!!!!! NECHÁPU PROČ HO SEM DÁVÁM, JE TO FAKTICKY JAK PRO DEBILY... AŽ SI NAJDU ČAS, CHYSTÁM SE SEM DÁT NĚJAKÝ MÝ VÝTVORY (po dlouhý době), TAKŽE S TÍMTO ANI NEMRHEJTE ČASEM ;-D.

Typické: Watasi první mluví a pak myslí. To stejný asi platí o dělání článků ;.D. A pak se to watasi ani nechce rušit. Sayooo!!! ^_^


Heheheheheh xD

22. srpna 2009 v 10:44 | Rikami
V terebii dávají Howla a Sophii........ xD jako "zámek v oblacích". xD kawaii film, ale nemusím ho sledovat 100krát že. Jen je to šíleně příjemná zvuková kulisa ^___^ (zvláště po z půlky probděný noci - nemohla jsem spat tak jsem se rozhodla, TYPICKY, číst si Afterdark tak dlouho, dokud ho nebudu umět nazpamět. Proč to všem knížkám dělám???)

......kiyaaaaaaaaa ten hudební motiv...... ^^ slyšela sem ho na kytaru.... na kytaru je lepší, ale aj tak, no... ^^. Vyplavje noční můry... nechci se o nich bavit (všechno byla postavený na držku a neovládala jsem svý svaly... brrrrrr, a z toho vyplývá že sem měla šílený šoky......)

.... jee Howl... xD je docela hezkej, ne?? ^^ I když na můj vkus až MOC bishík... nevim. *vzpomíná na Yukita, Yukiho, ..." XD nyuuuu....

...*sophie chrní v mladý podobě, howl se na ni dívá, dojímací klavír...*-------- *slzy v očích slzy...kuso já to slovo napsala dvakrát o_O.......*

Heleďte, já končím. Mohla bych komentovat celej film tady tímto způsobem (jo, taky nesnáším brambory - NO, CHÁPETE TO??? xD)

LááLihooooooooo???

PS: jak často nazývám článek beze smylu "heheheheh xD" ...eheheheheh =/

PPS: Ore wa genki. Naštěstí. V noci jsem nebyla...... (XD záchvat...howl řve xD.. má rezavý vlasy xD)

Ta knížka byla KAWAIIIIIII!!!!!! ♥♥

20. srpna 2009 v 12:30 | Rikami |  Ego

Haruki Murakami, AFTERDARK


Naprosto bez pochyb, měla jsem ji přečtenou během jedinýho dne a pořád v ní listuju a listuju a čtu si ji znova!!! STRAŠNĚ se mi LÍBILA!!!! Po dlouhý době sem si zase přečetla novou knížku!!

^_______^ a fakt byla krásná, řekla bych, že jedna z nejlepších, co jsem kdy měla v ruce.

A ten spisovatel (jméno Murakami fakticky bylo znamení ;-D - pochopí fanoušci Gravitation) je pravděpodobně pěkně slavnej a oblíbenej... jako aj v Japonsku. Možná je něco jako Eiri Yuki!!! =D =D =D (teda ve starším vydání... na obálce měl krátkej životopis, a narodil se někdy 1949 nebo kdy o_O škoda)

Afterdark má krásnej, neobvykle zpracovanej příběh, spoustu sympatických charakterů, a místy pár horrorových prvků o_O ale nic drastickýho. Fakt doporučuju!! Ani to není dlouhý ^^. A je to všechno krásně čtivý, a napínavý, i přestože se tam hodně mluví, neztrácí to svižnost. KAWAIII!!! ^^ nejlepší je podle mě postava Takahashiho (líbil se mi ^^), pak mám ještě docela ráda Pšenici (chudák se tak FAKT jmenuje) a i zbytek lidí. Všichni mají něco do sebe ^^ (asi kromě Shirakawy, ten byl DIVNEJ a fakt).

Takže až se budete jednou nudit jako já, s klidem po tý knížce sáhněte!!! ^^ Haruki toho napsal víc, ale na to se u mě ještě nedostalo (a možná ani nedostane... nevím, protože Afterdark nasadil vysokou laťku)... uvidíme!! ^^

Okeeeeeeeeeeeei a já se teď jdu koukat na nějaký Shounen-ai/yaoi anime... už mám na to pěkných pár dnů chuť ^_^ xĐ.

Rááááááááárihoooooooooooooooo!!!! ^__^

Terikami

Nihon No Hon ^^

18. srpna 2009 v 17:03 | Rikami |  Blbosti z Japonska
*japonská knížka ... hezu se to rýmuje že xD

Po dlouhý době jsem se rozhodl přečíst si aji něco jinýho než Harryho Pottera dokolečka dokola........ tak jsem se po neméně dlouhý době stavila v knihovně xD.

Co se naší knihovny týče, mají tam přesně 1 jedinou mangu, a ještě k tomu od evropské ilustrátorky a JEŠTĚ k tomu je to manga-přepis Rome a Julie....... o_O přečetla jsem to, nakonec. Manga je manga xD. Ale doufám že toho budou brát víc........

No, a zjistila sem že tam maj celkem dost knížek (KNÍŽEK) od jednoho japonskýho autora...

Znáte někdo HARUKI MURAKAMI???

Ne MAKI MURAKAMI, to je autorka gravitation mangy.. xD Asi je to oblíbený příjmení, když tu mám dalšího autora se stejným jménem. Každopádně, brala jsem to jako znamení, a jednu knížku jsem si od něj půjčila ^^ . Jmenuje se AFTERDARK a má hezkou obálku ("Nesuď knížky podle obalu": lidi podle vzhledu nesoudím, ale knížky podle obalu jo xD). Tak doufm že bude stát za to. Jeden známej Murakamiho četl a líbil se mu, ale tento "známej" je trochu filozofickej ichtyl, tak nevim.... xD

Uvidíme ^^


Lalihoo!!! ^_^

Rozloučení s AIR

18. srpna 2009 v 14:19 | Rikami |  Anime (pozn.: nedostatečné přispívání. Viděla sem toho mnohem víc xD)
Už je to pár dnů, co jsem AIR dokoukala....... ale až do dneška mi dělá problém ho pochopit. Teda, ne, já jsem ho pochopila, co chce říct a to všechno, jen.... se mi tam pár věcí nezamlouvá.

1) Není tam snad žádná akce. Místy je to tragická nuda (hlavně 1. epizoda), i když se dá překousnout, protože občas tam někdo utrousí docela dobrej vtípek a tak. Občas.

Ale hlavně mi vadí....... ten šílenej smutek. Provází úplně celý anime. Začíná to tím, že tamta holka přišla o matku, tamta si zase nepamatuje, že má dceru, a podobně. Na tom je pěkné, že všechny tyto problémy se jakoby vyřeší. Matka od Minagi se překlene přes svoji "nemoc", a začne se svou dceruškou zase žít, tamta krátkovlasá s pejskem Potatem zase vyřeší SVOJE problémy...... to ještě jde. Ale všechno se točí kolem bájné dívky s křídly - a ta křídla nejsou zrovna dárek od bohů. Je to prokletí!

Nebudu nic prozrazovat lidem, kteří AIR neviděli, ale každopádně... ten konec mě docela nasral. Nemám proti reinkarnaci vůbec nic (ale podstoupit ji nehodlám... zastávám názor že si můžeme vybrat, pokud chceme celej život zkusit znova, a mě se do toho fakt nechce ;-D), ale jsem zatvrzelej fanoušek páru Mizusu+Yukito!!!! Dokonce mám na toto téma rozepsanou fanpovídku!!! A nemám nic proti Kanně-sama a tomu jejímu Ryuu, nebo jak se jmenoval, ale doslova mě NASÍRÁ představa, že Ryuu se dá dohromady s reinkarnací Kanny, tj. s Mizusu, čímž vníká novej pár Ryuu+Mizusu!!! NE!!! Nesouhlásím!!! Grrrrrrrrr................

Ryuu je OK, ale Yukito... co Yukito???? =´( takovej krásnej a hodnej člověk... je úžasnej!!!! =(... kusoooo...........

(sice se zrovna vzbudil... xD "RAMEN SETOOOO!!!!!!!!!!!!!!" xD xD xD)

No, vždycky je naděje, že sem to pochopila blbě..... ale já ty anglický titulky poctivě četla, evidentně poctivě našla slovíčka který neznám!!! Takže!! Hm...........

Na druhou stranu.. (lepší se jí nálada xD) to vlastně znamená, že Yukito zůstal volnej......... A TO ZASE JO !! ^_^ (úchylka...)


Oblíbený obrázky -

Ano, to je ten co u něj vždycky začnu brečet...... Doushite??

Oblíbená fotka Yukita... ^^ Prostě, Yukito a Yuki, něco na tom je, že??, xD

Tak, a tímto článkem se s AIR definitivně loučím....... je to anime krásné, ale pro mě moc... no prostě bych byla radši, kdyby Yukito s Mizusu t zůstali spolu, ať už živí nebo mrtví..... to mi vadí... fakt mi to vadí... Možná sem tu povídku ještě dám ^^

LááLiHoooooooo!!!!! ^____________^

Rikami

Watashi ni kireina YUME ga arimashita!!!

18. srpna 2009 v 13:59 | Terikami |  Ego
*to BY MĚLO ZNAMENAT (dávám si na pozor, protože ta věta může být úplně špatně) "MĚLA JSEM KRÁSNÝ SEN" ve zdvořilostním tvaru (ten tvar je tam proto, že neumím napsat minulej čas ve přímý formě xD). ^^ Možná je to napaný špatně, ale ten sen se fakt povedl. Začínalo to jako strašná blbost, ale pokračovalo to nádherně... ^^

A kupodivu to nebylo o Gravitation (což je možná dobře.. minule totiž Yuki se Shuichim propadli vášni v zahradním jezírku.. heh.. XD)

Celý den jsem cosi dělala v jednom domě, asi jsem tam pracovala či co, a přijela jsem k němu na kole. Ušetřím vás toho, co jsem tam vlastně provádělo, sama si to pamatuju špatně. Když jsem odjížděla, smrákalo se - slunce už zašlo, ale ještě nebyla úplná tma. Tak asi 9 hodin letního času. A já jela na kole domů. Hezky z kopce, po normální, příjemné, hladké silnici. Na levé straně rostly stromy, a na druhé zase spousta rákosí, a za tím rákosím bylo... moře... ^^ A v tu chvíli jsem zaslechla hru na kytaru. Takovou osamělou, hned mi bylo jasný, že někdo prostě sedí v rákosí na břehu moře a sám pro sebe si hraje... rozhodla jsem se ho najít. Zastavila jsem kolo, nechala ho ležet na kraji cesty, a vnořila jsem se do toho polosuchého rákosí. A za hcvilku jsem toho člověka viděla.. vlastně jen jeho stín. Napadlo mě, kdo by to mohl být - jeden kluk, kterýho znám. Ale nebyla jsem si tím jistá. Tak jsem na ten stín polohlasně zavolala : Hej! Kdo seš??" Jo, byl to ten co jsem si myslela, že je. Tak jsem se zasmála, řekla sem mu, kdo jsem já, a abych to dosvědčila, posvítila jsem si do obličeje baterkou (nevím, kde jsem ji vyhrabala =/...). A jela jsem dál ^^. Asi tak po 200 metrech se v rákosí objevila mezera - a byl tam taková krásná malá pláž, s bílým jemným pískem, a na ní nějací lidé. Asi jsem je znala. Tak jsem to kolo zase odhodila, asi po kolena jsem vlezla do vody, a překvapeně si uvědomila, že ta kytara ke mně pořád doznívá. A pak někdo rozsvítil nějaá světla, asi byla přímo ve vodě, a já náhle dokonale viděla, kam šlapu, všechny kameny občas trčící z běloučkého písku, rybičky, které se poplašeně rozprchly na všechny strany...........


^^ bylo to tak neuvěřitelně SKUTEČNÝ!!! jako bych opravdu byla u moře, jela na kole, a slyšla ty kytarový melodie... nádhera.....

ožná vám to přijde jako děsná nuda, ale tak jednoduše KRÁSNEJ sen už se mi hrozně dlouho nezdál. Nic v něm nebylo špatně, nic nebylo k smíchu, nic nebylo hrozné, prostě... ♥ mám šíleně dobrej pocit. Rozhodně lepší než včera - to se mi zdálo, že ječím jak smyslů zbavená na jednu učitelku, a pak že du po městě, a vidím billboard s Chihiro Onitsuka* (hahaha jasně, koncert, u nás ve městě, hááháá...) a pak ještě s Matsuyamou Kenichim xD (reklama na mobily... je tohle spravedlvý?, Chihi si přijede až sem, a on nám sem akorát pošle reklamu se svým ksichtem... hjo é=/ xD)

(pouze ilustrace. Ten obrázek je AIR - Kanna-sama. Musím si nakreslit svůj, nic ten sen pořádně nevystihuje......)

Ok... chtěla jsem se podělit. ^^ Laliho

Terikami
*Chihiro Onitsuka = japonská zpěvačka. Mám od ní 1 song. A stačí mi, je docela nudná............

KIYAAAAAAAAA watashi se nudí xD

17. srpna 2009 v 19:08 | Rikami |  Pro VÁS
Sláva úchyláckým anketám --- ZBOŽŇUJU JE!!!! XD heheheheeheeeehhh......

Takže tady je další a koukejte pořádně hlasovat ^^

Sayo!!!!!!!!!!!!!!!!!

Terikami ^^


Poděkování pro můj Bambus

17. srpna 2009 v 19:01 | Terikami |  Ego
Toto je tajková moje osobní ****vina xD. Já se totiž o kytky vůbec starat neumím, neúmyslně je týrám tak hrozně, že to snad není možný. Jedna, kterou jsem měla v pokoji, dokonce začla kvés, jenpm aby na sebe upozornila, a přitom byla uschlá a zhnilá zároveň xD.

Jediná kytka, která v mé péči kdy přežila je ---

BAMBUS


taková ta větvička bamboo, kterou prodávají v IKEA xD. Žije si ve váze, a voda by se měla měnit každé dva dny (takže v mém případě každých šest týdnů, když si zrovna náhodou vzpomenu...)

A dneska jsem si to uvědomila, a začla sem ho mít TAK ráda....... ♥ ♥ ♥ xD. A tak mě napadlo, že bych se o něj přece jenom mohla trochu líp starat. Mám ho hned vedle na zdi pověšeného A3 fanartu GRAVITATION, takže... xD. Dokonce sem si udělala i "tabulku o přehledu vody".... tak snad vydrží. Mám ho ráda, ten svůj bambus ^^.

Dakara ---

KUKE ni arigatou!!! ^^ (možná to je blbě, ale z japonský Wikiny sem zjistila že Bambus je kuke... ^^ xD)

Soshite ra_riho_ ^^.

Rikami

Heheheheh xD

15. srpna 2009 v 15:37 | Rikami |  Ego
Heheheheeh.... xD dneska se mi stala taká dobrá věc xD.

zrovna jsem jela autem - taťka mě kamsi vezl. A zrovna kolem jezdilo docela dost motorek, tak sme se bavili o motorkách, a kritizovali je, který jsou dobrý a který hrozný, a tak.
A pak tam byla jedna taková příšerná, prej nějakej veterán, tak sem mlela o tom, jak nechápu, že na tom někdo mohl jezdit atd. Byla šíleně nepohodlná! Kousek od ní ovšem stála nějaká jiná - taková pěkná ^^. A já: "KIYAAA ale tamta je hezká, že??" a tlemila sem se na ni. Taťka: "Jo, ta se k tobě hodí.."
A pak mi to docvaklo.
Bylo na ní napsaný YUKI!!!!!!!!!!

YUKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


=D a to sem začla šílet. "YUKIIIIIIIIII!!!" zařvala sem, jako bych ho zahlídla na ulici XD, "na tý motorce je napsaný YUKI, diveeeeeej!!!!!!!" úplně šťastná xD. Taťka: "No vidíš, tu vyrobili přesně pro tebe..." xD a pak si mě dobíral, prej že si "osedlám Ykiho", a já mu na to řekla že to je úchylné a celý zbytek cesty sem se tlemila.

Takže - takovoudle motorku chci xD. Budu ma ní jezdit jako Haruko z AIR ^^ (mimochodem, AIRa sem včera dokoukala. Ještě o něm napíšu...)

hehhe, mám silnej zážitek xD.

Lálihooo!!! ^^

PS: Kuso, měla jsem počkat a zjistit, čí je. Co kdyby se odněkud vynořili Sh+Y a já zjistila, že z druhý strany je nápis "Shuichi" a že to je jejich motorka, bo tak něco??? o_O pozdě xD. lal ^_________^

Moje oblíbená japonská slovíčka ^^

13. srpna 2009 v 20:12 | Rikami |  Blbosti z Japonska
Hehehe, někteří z vás si možná všimli, že se tak trošku samoučně učím japonsky. Snažím se no ^^. Myslím že za to z valný části může i Gravitation, z kterého sem se naučila první slovíčka (hlavně od Shuichiho: doushite, demo, ore, omae, ...).

A občas hledám na internetu někerá, která chci vědět, a právě toho hledání vás chci ušetřit ^^.

Takže, toto je můj FAVOURITE LIST ^^:

(budu se snažit dávat méně známá slovíčka)

Dakara - takže

Demo - ale (jeden ze způsobů)

Doushite - proč (čte se "dóšte", ne "dóŠIte")

Koi - vášeň (nebo i kapr, nevim proč o_O)

Koibito - milenec ^^ (Gravii)
Soshite - "A" (pouze jako spojka mezi větami, mezi slovy se používá "to") (čteme jen "sošte")

Yubisaki - špičky prstů (jednotné i množné číslo, samozřejmě. pokud to někdo neví, v japonštině nejsou množná čísla)

Yorokobi - ehe, já nevim co to znamená xD ale líbí se mi xD

Damaru - být zticha (rozkazovací způsob "DAMARE", "sklapni")

Kuso - něco jako český "sakra, do pr*ele"
...


Atd. To poslední říkám poslední dobou furt xD. Už mě to nebaví, takže ťapu a budu se čumět na nějaký anime ... ^^ láálihoooooo!!!

Rikami ♥

SPICY MARMELADE WO AISHITERU!!!!

11. srpna 2009 v 12:33 | Terikami |  Hudba - zbytek
jj, moje posedlost Spicy Marmelade nekončí.... teď sem si ji pouštěla na hifině a dělala u toho hrozný p***viny.... škoda že náš obývák není větší xD.
Předtím sem si pouštěla Glaring Dream a u toho jsem taky trpěla jakousi hysterickou radostí xD, počemž jsem začla dupat po dauči a šíleně tenkým hláskem sem řvala: "Yukiii!! Shuichiiii!!!! AIAHITERU....*jak se řekne japonsky navždy???* forever, forever, FOREVEER!!!! Yasashisa, yasashisa!!!!!!!!!!!!" (nevim přesně co znamená yasashisa xD. Ale měla by to být laskavost, myslím.... myslím)
(tato rúžová se mi vybaví, když se řekne "Spicy Marmelade"... nevim proč.... možná kvůli Shuitiho vlasům ;-D)
takže ... no, super článek. Pochlubím se, ne?? ^^ miluju Gravitation. Je to tak NÁÁÁÁÁÁDHERNÝ anime dílo, že to ani není možný popsat ;-D. A je to vidět ještě víc po srovnání s tím debilním Airem, na kterej teď koukám (nebýt toho, že mi záleží na Yukitovi a Mizusu, tak už se na to vykašlu ;-D. Po Airu si pustím náký pořádný YAOI. Už mě hetero přestalo bavit ;-D. )

Rikami ♥